Sztuka upraszczania – w nadmiarze danych nie uczmy ludzi całek, zacznijmy od dodawania

Sprawne poruszanie się w dużych zbiorach danych i umiejętność selekcji informacji, a następnie wyciągania z nich wniosków, są jednymi z podstawowych umiejętności w dzisiejszych czasach.
Ich wykorzystanie w procesie sprzedażowym jest o wiele trudniejsze i niesie konieczność dopasowania form oraz narzędzi przekazu do wymagań odbiorców i efektów jakie chcemy uzyskać.
Przed rewolucją cyfrową wygrywali ci, którzy mieli jakiekolwiek realne dane lub niespotykaną intuicję. Dzisiaj mamy nadmiar danych, a wygrywają ci, którzy umieją je dobrze zinterpretować i zrozumiale przekazać.
W dzisiejszych czasach mnogość danych i systemów do ich prezentacji powoduje, że coraz częściej twórcy tych narzędzi dodają kolejne funkcjonalności, aby sprostać wymaganiom szerokiej oferty i wymaganiom organizacji, zapominając przy tym, że na koniec ktoś z tych narzędzi korzysta. W efekcie tworzymy coraz bardziej skomplikowane narzędzia, które mają mniejszą efektywność.
Jak zaprojektować system do analizy danych, aby był użyteczny i efektywny?
Co zrobić, aby wdrożyć narzędzie w taki sposób, aby stało się elementem jej kultury organizacyjnej?
Samo posiadanie dobrego narzędzia to za mało. Liczy się jego wykorzystanie, do czego niezbędna jest motywacja, konsekwencja i chęć doskonalenia, które z kolei budują przewagi rynkowe.


Prowadzący

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter – otrzymuj więcej informacji o kongresie
Z Z